IMEI KAYIT HAKKI SORGULAMA

IMEI KAYIT HAKKI SORGULAMA

IMEI, uluslararası mobil cihaz kodu demektir. Bütün cep telefonlarına üretim aşamasındayken IMEI numarası yüklenir. IMEI numarası bir cihazın kimliği niteliğindedir ve tekdir. IMEI numarası her cihaz için farklıdır. Yurt dışından aldığınız cep telefonlarınızın ülkemize kayıt ettirmeniz gerekir. IMEI kayıt hakkı için pasaportunuz üzerinden 2 yıl içerisinde başka kaydın yapılmamış olması gerekir. Ayrıca 1 ay içerisinde kayıt yaptırmamanız durumunda telefonunuz kapanabilir.

IMEI kayıt hakkı sorgulamanız için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. Biz size IMEI kayıt hakkı sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı detaylı bir biçimde anlatacağız.

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • IMEI kayıt hakkı sorgulama için EDevlet şifrenizin ve T.C. kimlik numaranızın olması gerekir. Her vatandaşın kimlik numarası var ancak edevlet kullanıcısı olmayan vatandaşların şifresi yoktur. Şifrenizi almak için bir PTT şubesine giderek başvuru yapınız. Başvurunuz dahilinde 2 TL ücretle şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra IMEI kayıt hakkı sorgulama için aşağıdaki linke tıklayınız. Yönlendirildiğiniz sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Doğrulamayı yaptıktan sonra E-Devlet Şifresi bölümünü seçiniz. Son olarak da T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemlerden sonra IMEI kayıt hakkı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan IMEI SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet ımeı sorgulama ve edevlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× yedi = 35