HEKİM BİLGİLENDİRME

HEKİM BİLGİLENDİRME

E-Devlet sistemi hayatımıza girdiğinden beri birçok işlemimiz kolay hale gelmiştir. Bu sistem sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız işlemleri tek bir internet adresi üzerinden yapabilirsiniz. Böylelikle devlet dairelerinde uzun sıralar beklemeden ve boşa zaman kaybetmeden işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamına giren hekim bilgilendirme işleminizi de EDevlet üzerinden yapabilirsiniz. Hekim bilgilendirme sistemiyle hekimler Sağlık Bakanlığınca yapılan duyurulardan, mevzuatlardan, kendilerini ilgilendiren haberlerden, mesleklerini ilgilendiren diğer konulardan haberdar olabilirler.

Hekim Bilgilendirme Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

  •  Hekim bilgilendirme için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda 2 TL ücret ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz internet adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada ilk olarak kimliğinizi doğrulayınız. Daha sonra E-Devlet Şifresi yazan kısma tıklayınız. Son olarak T.C. kimlik numaranızla birlikte EDevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  • Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra hekim bilgilendirme işleminizi yapabilirsiniz.

Hekim Bilgilendirme Sistemine Giriş İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4A EMEKLİ ÖDEME BİLGİLERİ başlıklı makalemizde 4a emekli ödeme bilgileri, 4a emekli ödeme bilgileri nasıl sorgulanır ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


sekiz − 1 =