GSS BORÇ SORGULAMA

GSS BORÇ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere GSS borç sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Genel Sağlık Sigortası kapsamına giren vatandaşlarımız ödemekle yükümlü oldukları gss prim borçlarını ödemedikleri taktirde prim borçları birikir. Bu prim borçları ise daha sonraları karşımıza çıkar. Borç gecikme zammı ile ve faiziyle birlikte sizden istenir ve tahsis edilir. GSS kapsamında iseniz bu borcu ödemekle yükümlüsünüz.

GSS Borç Sorgulama İşlemimi Nasıl Yaparım?

GSS borç sorgulama işleminizi ve GSS prim borcunuzu öğrenmek için bu yazının altına verdiğimiz linke tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden”Sorgu Türü, Sorgu Tipi, T.C kimlik no” bilgileri istenmektedir. “Sorgu Türü” bölümüne “Diğer ödemeler” seçeneğini seçiniz. “Sorgu Tipi” bölümüne ise “GSS Prim” seçeneğini seçiniz. “T.C. kimli numaranızı giriniz ve sitenin vermiş olduğu “Güvenlik Kodu”nu da giriş yaparak “Borç Sorgula” butonuna tıklayarak sisteme giriş yapınız. Bu şekilde GSS borç sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

GSS Borç Sorgulama İşleminizi Gerçekleştirmek İçin Lütfen Linke TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan GSS AF başlıklı makalemizde genel sağlık sigortası, genel sağlık sigortası nedir ve gss hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


4 − = iki