GEÇİŞ BELGESİ DAĞITIM YASAĞI SORGULAMA

GEÇİŞ BELGESİ DAĞITIM YASAĞI SORGULAMA

E-Devlet sistemi hayatımıza girdiğinden beri kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız çoğu işlemi tek bir İnternet adresinden yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde devlet dairelerinde uzun kuyruklara girmiyor ve zamanınızı boşa harcamıyorsunuz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın sınır işlemleri kapsamına giren geçiş belgesi dağıtım yasağı sorgulamanızı da bu sistem üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Geçiş Belgesi Dağıtım Yasağı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Geçiş belgesi dağıtım yasağı sorgulama için gerekli olan şeyler E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızdır. Her vatandaşın T.C. kimlik numarası vardır ancak edevlet kullanıcısı olmayan kişiler şifresini almak zorundadır. Şifrenizi almak için size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra geçiş belgesi dağıtım yasağı sorgulamanız için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Doğrulamayı yaptıktan sonra “E-Devlet Şifresi” yazan bölümü seçiniz. Yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızla birlikte şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra geçiş belgesi dağıtım yasağı sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Geçiş Belgesi Dağıtım Yasağı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet şifresi ve e-devlet sınav giriş belgesi sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 − = altı