EMEKLİLİK SORGULAMA

EMEKLİLİK SORGULAMA

Kafanızdaki tüm emeklilik sorgulama hakkındaki sorulara bu yazımızda yanıt bulacaksınız. Emeklilik sorgulama işlemlerinizi yapmak artık çok kolay. SGK sizlere internet üzerinden emeklilik sorgulama işlemleri yapmanızı mümkün kılmıştır. Bu yazımızda detaylı bir şekilde emeklilik sorgulama işlemlerini anlattık. Öncelikle emeklilik sorgulama işlemleri içinde yer alan “Ne Zaman Emekli Olurum?” sorunuzu cevaplayalım.

Ne Zaman Emekli Olurum?

Sizin için yazımızın altında verdiğimiz bağlantıya tıklayarak “Ne Zaman Emekli Olurum?” sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz. Size adım adım ne yapmanız gerektiğini anlattık. Verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra önünüze “Ne Zaman Emekli Olurum?” başlıklı bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada sizden doldurmanız istenilen bazı bilgiler yer almaktadır.

  1. İlk olarak “Cinsiyetiniz, Doğum Tarihiniz, Hizmete Başlama Tarihiniz, Malüliyetiniz Var mı ?, Erken Yaşlanma Var mı ?” sorularını doğru ve tam bir şekilde yanıtlayın.
  2. Daha sonra “Mevcut  Bilgileriniz” başlığı altındaki soruları yanıtlayın. Bu sorular: “SSK Prim Ödeme Gün Sayınız, Diğer Sandıklara Ait Gün Sayınız, Askerlik/Sanatçı Gün Sayınız, Fiili Gün Sayınız, Yurtdışı Gün Sayınız, 3600 Günün Doldurulduğu Tarih” sorularıdır.
  3. Bu soruları da eksiksiz bir şekilde tamamlayınız ve alt kısımdaki “Gönder” seçeneğine tıklayınız. Bu şekilde emeklilik sorgulama içindeki “Ne Zaman Emekli Olurum?” sorunuza yanıt bulmuş olacaksınız.

Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Şifreniz olmadan emeklilik sorgulaması yapmanız da mümkündür. Şimdi de emekli maaşı sorgulama işlemini şifresiz ortamda nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

Şifresiz Emeklilik Sorgulama

Öncelikle yine yazımızın altına vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Burada tek ihtiyacınız olan şey T.C. kimlik bilgilerinizdir. Bu bilgiler yardımıyla Emeklilik sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınzda sizden istenen bilgiler; “T.C. Kimlik Numarası, Cilt No, Doğum Yılı ve Nüfus İl” bilgileridir. Bu bilgilerinizi girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak emekli maaşı sorgulaması yapmış olursunuz.

Şifresiz Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


9 − bir =