EMEKLİLİK HESABI

EMEKLİLİK HESABI

Türkiye’ de emekli olabilmek için bazı koşulların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Bunlar belirli bir süre Sosyal güvenlik Kurumu’ na prim ödemek, belirli bir yaşı doldurmak gibi koşullardır. Bu koşulları yerine getiren kişiler emekli olma hakkına sahip olurlar. Emeklilik yaşı kadınlara ve erkeklere göre farklılık göstermektedir. Bu yazımızda 4A, 4b ve 4C emeklilik hesabı nasıl yapılır bunları açıklayacağız.

4A Emeklilik Hesabı Nasıl Yapılır ?

SSK yeni adıyla 4A statüsündeki kişiler emeklilik hesaplarını yapabilmek için aşağıda verdiğimiz linki kullanabilirler. Linke tıkladıktan sonra cinsiyet, doğum tarihi, hizmete başlama tarihi gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. Daha sonra Gönder butonuna basarak hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

4A Emeklilik Hesabı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4B Emeklilik Hesabı Nasıl Yapılır ?

SGK ‘ nın BAĞ-KUR koluna bağlı vatandaşlar emeklilik hesapları için aşağıdaki linke tıklayarak gerekli bilgileri doldurarak hesaplama işlemlerini yapabilirler.

4B Emeklilik Hesabı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik Hesabı Nasıl Yapılır ?

Eski adıyla Emekli Sandığına bağlı kişiler hesaplama işlemi için aşağıdaki linke tıkladıktan sonra mevcut bilgilerini girerek işlemlerini tamamlayabilirler.

4C Emeklilik Hesabı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan EMEKLİLİK SORGULAMA başlıklı makalemizde emekli maaşı sorgulama, emeklilik sorgulama ve emeklilik sorgulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


7 − beş =