EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO

Emekli Sandığı sicil no işleminizi hem E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifrenizi kullanarak hemde E-SGM üzerinden şifresiz bir biçimde yapabilirsiniz. Emekli Sandığı sicil no sayesinde hizmet dökümü  ve ne zaman emekli olacağınız bilgilerine ulaşmanız mümkündür. Emekli Sandığı sicil no işleminin her iki uygulamada da nasıl yapılacağını sizlere aşağıdaki başlıklar altında anlatacağız. Vermiş olduğumuz bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Şifresiz Emekli Sandığı Sicil No İşlemi Nasıl Sorgulanır ?

21 Aralık 2011 tarihinde çıkan E-SGM uygulaması ile birçok hesaplama ve sorgulama işlemini şifresiz olarak yapabilmektesiniz. Emekli sandığı sicil no da bu işlemlerin arasına girmektedir. Bu uygulama esnasında sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz vermeniz halinde işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Emekli Sandığı sicil no işlemi için yapmanız gerekenleri maddeler halinde sıraladık. Verdiğimiz bilgileri takip ederek işleminizi tamamlayınız.

  • İlk olarak başlığın altında size verdiğimiz linke tıklayınız.
  • T.C kimlik numaranızı giriniz.
  • Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve cilt numaranızı yazınız.
  • Doğum yılınızı seçiniz.
  • Güvenlik kodunu doğrulayarak sorgula butonuna basınız.
  • Açılan sayfada ”Tescil Kaydı Tespiti” seçeneğine gelerek ”Tescil Kaydı Tespiti 4C” başlığını seçiniz. Böylece Emekli Sandığı sicil no işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Şifresiz Emekli Sandığı Sicil No Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Emekli Sandığı Sicil No Nasıl Sorgulanır ?

Bu işlem için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz en yakın bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvurunun ardından 2 TL ödeyerek E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda maddeler halinde vermiş olduğumuz bilgilerden yararlanarak Emekli Sandığı sicil no işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • Öncelikle yazının altındaki internet adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız.
  • T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz olarak giriniz.
  • Tüm bunların ardından Sisteme Giriş Yap butonuna basınız.

Bu uygulamaların ardından E-Devlet Emekli Sandığı sicil no işleminiz başarıyla tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Emekli Sandığı Sicil No Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ AYLIĞI başlıklı makalemizde 4c emekli aylık bilgisi, emekli aylığı ve emekli aylığı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


9 + = on