EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK YAŞI

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK YAŞI

Emekli Sandığı emeklilik yaşı konusu kişiler tarafından online olarak internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu yazımızda bunun nasıl yapılacağını en uygun dille sizler için anlatacağız. Emekli Sandığı emeklilik yaşı hesaplamak için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız ve sizden bu adımları sırasıyla uygulamanızı rica edeceğiz.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Nasıl Hesaplanır?

  1. İlk olarak Emekli Sandığı emeklilik yaşı yazımızın altına bir link vereceğiz. Bu linke tıklayınız.
  2. Açılan sayfada “Doğum Yılı”nızı giriniz. Daha sonra yan kısımda bulunan “Cinsiyetiniz” kısmından cinsiyetinizi işaretleyiniz.
  3. 4C kısmında “Başlangıç Tarihi” ve “Bitiş Tarihi” kısımlarını giriniz. Eğer işinizden ayrılıp tekrar işe başlamış iseniz “Ekle” seçeneğine tıklamalısınız.
  4. 4A, 4B ve Diğer hizmetleriniz var ise o kısımlardan hizmetlerinizi ekleyiniz.
  5. Bu hizmetlerden eğer çakışan yani aynı tarihlere denk gelen hizmetleriniz var ise bu çakışan sürelerden bir tanesi dikkate alınacaktır.
  6. Ayrıca 18 yaş altındaki hizmetleriniz ancak Kaza-i Rüşt kararı ve/veya 18 yaş öncesi yaş tashihi  geçerliliği durumunda göz önünde bulundurulur. 
  7. Bunun dışında ek olarak fiili hizmet zammı süresinden faydalanan kişilerde bu tablodaki bilgilere göre hareket edilmemektedir.
  8. Adım adım sıraladığımız işlemleri yaptığınızda Emekli Sandığı emeklilik yaşı için gerekli bilgilendirilmeye ulaşmış olacaksınız.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO başlıklı makalemizde emekli sandığı, emekli sandığı sicil no ve emekli sandığı sicil no öğrenme emekli sandığı sicil no sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


4 + iki =