EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ AYLIĞI

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ AYLIĞI

Emekli olacağınız zaman ne kadar emekli aylığı alacağınızı merak edersiniz. Emekli aylığınız bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu’na yatırdığınız primlerle doğru orantılıdır. Yani priminizi yüksek ücretle yatırdıysanız emekli aylığınızı da yüksek ücretle alacaksınız. Emekli aylığınızı artık internet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Bu yazımızda Emekli Sandığı’na bağlı olan okuyucularımız için Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulamayı anlatacağız. Emekli Sandığı emekli aylığını şifresiz ve E-Devlet şifresiyle olmak üzere iki şekilde sorgulayabilirsiniz.

Şifresiz Emekli Sandığı Emekli Aylığı Sorgulama

Kimlik bilgilerinizle yapabileceğiniz bu işlemi aşağıdaki maddeleri uygulayarak tamamlayabilirsiniz.

 • Aşağıda verdiğimiz internet adresine tıklayınız.
 • Açılan sayfada “Uyruk” bölümünden size uygun olana tıklayınız.
 • “Yabancı” uyruğuna tıkladıysanız T.C. kimlik numaranızı giriniz, doğum yılınızı seçiniz ve ikamet tezkere numaranızı giriniz. En sonra güvenlik kodunu da girip sorgula butonuna tıklayınız.
 • “T.C.” uyruğuna tıkladıysanız T.C. kimlik numaranızı giriniz, nüfusta kayıtlı olduğunuz ile tıklayınız, cilt numaranızı giriniz ve doğum yılınıza tıklayınız. Ardından güvenlik kodunu doğrulayıp sorgula butonuna basınız. Karşınıza gelen sayfanın sağ kısmından  Emekli Aylık Bilgisi” seçeneğine ardından “Emekli Aylık Bilgisi 4C” ye tıklayınız.
 • Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız Emekli Sandığı emekli aylığınızı sorgulayabilirsiniz.

Şifresiz Emekli Sandığı Emekli Aylığı İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Aylığı Sorgulama

E-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresinden Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulamanızı yapabilirsiniz. Tabi E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız bu mümkün değildir. E-Devlet şifresi için bir PTT şubesine giderek başvuru yapmalısınız. Daha sonra 2 TL işlem ücretini ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Ardında Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulama işleminize başlayınız.

 • Yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız.
 • Açılacak sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.
 • Ardından şifrenizle birlikte T.C. kimlik numaranızı giriniz.
 • Sisteme giriş yapıp Emekli Sandığı emekli aylığınızı sorgulayınız.

E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Aylığı İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ ÖĞRENME başlıklı makalemizde 4c maaş öğrenme, emekli maaşı öğrenme ve emekli sandığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. nurettin delibalta diyor ki:

  2014 yılı emekli aylığım nekadar

Yorum Yaz


+ 5 = altı