E-VERGİ LEVHASI SORGULAMA

E-VERGİ LEVHASI SORGULAMA

Vergi levhası asmak zorunda olan ticari, zirai vb. şirketlerin asmak zorunda oldukları bir levhadır. Ancak E-Vergi levhası hayatımıza girdiğinden beri böyle bir zorunluluk kalmamıştır. Yapılan bu değişiklikle artık vergi dairelerine giderek vergi levhası almanıza gerek kalmadı. Vergi mükellefleri, vergi beyannamelerini zamanında bildirdikleri taktirde vergi levhası otomatik olarak internet vergi levhasına aktarılacaktır.

E-Vergi Levhası Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Vergi levhası sorgulama ile vergi mükellefinin vergi levhasında bulunan bilgilere ulaşılabilir. E-Vergi levhası sorgulamanızı E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. EDevlet üzerinden yapabileceğiniz E-Vergi levhası sorgulaması için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurunuzun sonucunda sizden 2 TL işlem ücreti alınacaktır. Şifrenizi aldıktan sonra İnternet vergi levhası sorgulama için şu işlemleri sırasıyla uygulayınız;

  • Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  • İlk olarak kimliğinizi doğrulayınız. Kimliğinizi doğruladıktan sonra E-Devlet şifresi yazan kısmı seçiniz.
  • Karşınıza gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı ve Edevlet şifrenizi girip gönder butonuna tıklayınız.
  • Tüm bu işlemlerden sonra E-Vergi levhası sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Vergi Levhası Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan VERGİ BORCU SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet şifresi ve e-devlet vergi borcu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


altı × = 30