E-DEVLET SSK SORGULAMA

E-DEVLET SSK SORGULAMA

E-Devlet SSK sorgulama işlemi internet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet SSK sorgulama işlemi için bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.  Bu şifre sayesinde sadece SSK sorgulama değil emeklilik yaşı hesaplama, Bağ-Kur prim borcu ödeme, Emekli Sandığı evrak takibi gibi işlemlerinizi de buradan halledebilirsiniz. 2011 yılında şifresiz sorgulama çıkmasına rağmen E-Devlet uygulaması hala geçerli olan bir uygulamadır. Aşağıda E-Devlet SSK sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı size kısaca anlatacağız.

E-Devlet SSK Sorgulama İşlemi İçin Yapılması Gerekenler

Bu sistemin uygulaması gayet basittir. E-Devlet SSK sorgulama işlemi için ilk olarak size vereceğimiz linke tıklayınız. Kimlik doğrulama kısmını geçtikten sonra E-Devlet şifresi seçeneğine basınız. Karşınıza çıkan sayfada sizden şifreniz ve T.C kimlik numaranız istenecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz. Sonrasında gönder butonuna basınız. Bu bilgilerden sonra EDevlet SSK sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

E-Devlet SSK Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet şifre değiştirme işlemi ve e-devlet şifresi değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ramazan diyor ki:

    Şifremi bildiğim halde e devlet şifresi çıkmıyor.

    1. Sümeyye Arslan diyor ki:

      Ramazan Bey belli bir zaman sonra şifre iptal oluyor tekrar şifre almanız gerekiyor.

Yorum Yaz


7 × = kırk dokuz