E-DEVLET SRC SORGULAMA

E-DEVLET SRC SORGULAMA

Muafiyetli SRC belgesi alınabilirliği sorgulamasını internet üzerinden online giriş ile yapabilirsiniz. Bu işlemi E-Devlet sistemi yardımıyla halletmeniz de mümkündür. SGK sizlere E-Devlet üzerinden kolayca SRC sorgulama yapma imkanı sunmuştur.

E-Devlet SRC sorgulama yapmak için öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu şifreye sahipseniz bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. E-Devlet şifrem yok diyorsanız, size en yakın yerde bulunan PTT şubesine kimliğinizle birlikte kişisel olarak başvuruda bulunduğunuz takdirde E-Devlet şifresi size takdim edilecektir.

E-Devlet SRC Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sisteminin sunduğu bu imkandan faydalanmak oldukça kolay bir olaydır. Bu yazımızda detaylı ve anlaşılabilir bir şekilde bu imkandan nasıl faydalanabileceğinizi anlatacağız. Belirttiğimiz adımları uyguladığınızda E-Devlet SRC sorgulama yapabileceksiniz.

  1. Öncelikle ilgili yazımızın altında belirttiğimiz bağlantıya tıklayarak E-Devlet SRC sorgulama işlemine başlayabilirsiniz.
  2. Bağlantı tarafından yönlendirildiğiniz yeni sayfa sizi SGK resmi sitesine yönlendirecektir.
  3. Bu sayfada işleminizi yapabilmeniz için öncelikle kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Bu neden E-Devlet SRC sorgulama için öncelikle “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayarak kimlik doğrulama işleminizi yapınız. Yeni açılan sayfada “T.C. Kimlik Numarası” ve “E-Devlet Şifresi” bölümlerine size ait olan bilgileri giriniz.
  4. Daha sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu şekilde sisteme giriş yapmış olacaksınız ve bu sayede E-Devlet SRC sorgulama yapmış olacaksınız.

Bu işlemleri sırasına göre yaptığınızda E-Devlet SRC sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet SRC Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET MOBİL İMZA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet mobil imza ve e-devlet mobil imza nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 3 = üç