E-DEVLET ŞİFRESİ

E-DEVLET ŞİFRESİ

T.C. vatandaşlık numarası kullanılarak yapılan devlet işlemlerini, E-devlet kapısı sayesinde E-devlet şifresi ile rahat ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Alma

E-Devlet şifresini almak için size en yakın bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuzun sonucunda 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Başvuru için gidebileceğiniz PTT şubelerini öğrenmek için yazımızın sonundaki linke lütfen tıklayınız. Bu linke tıkladıktan sonra ikamet ettiğiniz il ve ilçeyi seçerek E-Devlet şifresi alabileceğiniz PTT şubelerine ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İçin Neler Gereklidir?

  • Öncelikle şifre için T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanınızın olması gerekir.
  • Başvurunuzun sonucunda sizden şifre için 2 TL istenecektir. Ayrıca birden fazla şifre almak istiyorsanız bu ücret 4 TL olacaktır.
  •  Son olarak E-devlet şifrenizin verileceği zarfı alabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.

E-Devlet Şifresini Unuttuysanız Ne Yapmanız Gerekir?

Eğer İnternet üzerinden değiştirdiğiniz E-Devlet şifrenizi unuttuysanız bir PTT şubesine giderek sadece 1 TL karşılığında yeni bir şifre alabilirsiniz. Ancak PTT şubesine “Şifremi unuttum” diye başvuruda bulunursanız 10 TL işlem ücreti ödemek zorundasınız. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız lütfen şifrenizi her zaman ulaşabileceğiniz ve unutmayacağınız bir yere koyunuz.

Size En Yakın PTT Şubesi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET KAPISI başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet kapısı ve e-devlet kapısının hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 − = sıfır