E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

E-Devlet şifresi nasıl alınır sorusuna verilen cevap kısa ve nettir. Fakat bu yazımızda size E-Devlet hakkında öz bir bilgi vereceğiz.

E-Devlet sistemi devletin oluşturduğu online sorgulama sistemidir. Bu sistem sayesinde birçok işinizi internet üzerinden hızlı bir şekilde halletmeniz mümkündür. SSK sorgulama, emeklilik yaşı hesaplama ve bunlar gibi birçok sorgulama işlemini bu sistem üzerinden yapabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta size E-Devlet şifresi alma konusunda bilgi vereceğiz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Bu işlem için size en yakın PTT şubesine gidip E-Devlet başvurusunda bulunmanız yeterlidir. Şifre bedeli olarak sizden 2 TL ücret alınacaktır. Başvurunuzu yapıp ücreti ödedikten sonra şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bu şifre size zarfın içinde kapalı olarak verilecektir. İşte E-Devlet şifresi nasıl alınır sorusunun cevabı bu kadar basit.

Yukarıda belirttiğimiz gibi E-Devlet şifrenizi yapacağınız sorgulamalarda kullanabilirsiniz. Bu sizi gereksiz harcamalardan, devlet dairelerinde sıra beklemekten kurtaracaktır.

E-Devlet Sistemine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET GİRİŞİ başlıklı makalemizde e devlet giriş, e-devlet ve e-devlet girişi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. hülya şenyıldız diyor ki:

  e devlet şifremı unuttum. nasıl alabılırım

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Hülya hanım daha önce e devlet sifreniz olduysa ve bunu unuttuysanız PTT ye giderek 10 TL karşılığında yeni bir şifre alabilirsiniz.

   1. erol diyor ki:

    soygundan baska bısey degıl

    1. SGK Merkezi diyor ki:

     Ne yazık ki öyle Erol Bey.

Yorum Yaz


beş + 3 =