E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-Devlet Şifresi Alma İşlemi

E-Devlet sistemi ile birlikte kamu ile ilgili olan işlemlerinizi İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde kamu dairelerinde uzun sıralar beklemekten, zamanınızı boş yere harcamaktan kurtuluyorsunuz. Ancak bu sisteme erişim sağlayabilmeniz için bir E-devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-devlet şifresi almak gayet kolay bir işlemdir.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi almanız için size en yakın bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Biz size en yakın PTT şubelerini yazımızın sonunda vermiş bulunmaktayız. PTT şubesine nüfus cüzdanınızla giderek başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuzun sonunda size 2 TL karşılığında bir şifre verilecektir. Bu E-devlet şifresi ile işlemlerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Eğer E-devlet şifrenizi unuttuysanız tekrar PTT şubesine giderek başvuru yapmalısınız. Ancak başvurunuzun sonucunda unuttuğunuz şifre için 2 TL yerine 10 TL ödemeniz gerekecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için E-Devlet şifresi alma işleminizden sonra şifrenizi güvenilir bir yerde saklayınız.

Ayrıca yeni bir E-Devlet şifresi almak istiyorsanız yine PTT şubesine giderek tekrar bir şifre almak için başvuru yapmalısınız. Bu başvurunun sonucunda ise E-devlet şifresi için 4 TL ödemek durumundasınız.

Size En Yakın PTT Şubesini Öğrenmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET KAPISI başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet kapısı ve e-devlet kapısının hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 8 = yetmiş iki