E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-Devlet sistemi yaşamımızda yer aldığından bu yana birçok sorgulama işlemini ve bakanlıklarda yapacağınız birçok işlemi yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde yapacağınız işlemlerden bir tanesi de E-Devlet sabıka kaydı almadır.

Sabıka kaydı, Emniyet Müdürlüğü’nde bir kaydınızın olup olmadığını açıklayan bir belgedir. Bu belgeyi Adliye binalarında bulabileceğiniz ofislerden belli bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Ancak artık bir ücret ödemenize gerek kalmadan online şekilde de sabıka kaydınızı alabilirsiniz.

E-Devlet Sabıka Kaydı Nasıl Alınır?

 • E-Devlet sabıka kaydı için bir edevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvuru yaptıktan sonra 2 TL ücret ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
 • Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sabıka kaydı için yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra E-Devlet girişini seçiniz. Ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip sisteme giriş yapınız. Karşınıza gelen sayfada Emniyet Müdürlüğü’nde yer alan bilgiler karşınıza gelecektir. Bu bilgiler doğrultusunda E-Devlet sabıka kaydı işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Sabıka Kaydı İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA başlıklı makalemizde askerlik sorgulama, askerlik sorgulama nasıl yapılır ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. ahmet ünal diyor ki:

  e-devlet şifremi unuttum

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   PTT den yeni bir şifre alabilirsiniz Ahmet Bey.

 2. şaban güven diyor ki:

  sabıkakaydı

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Şaban Bey e-devlet üzerinden sabıka kaydı alabilmeniz için öncelikle PTT ye giderek e-devlet şifresi almış olmanız gerekiyor. Eğer şifreniz varsa verdiğimiz linke tıklayarak alabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi

Yorum Yaz


5 + = oniki