E-DEVLET MOBİL İMZA

E-DEVLET MOBİL İMZA

E-Devlet Mobil İmza Nedir?

Islak imza niteliğinde olan ve elektronik imza işleminin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan uygulama E-Devlet Mobil İmza uygulamasıdır. Cep telefonu kullanılarak ve  5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak yapılır.

E-Devlet Mobil İmza Nereden Alınır?

Mobil imza GSM operatörleri tarafından sunulan bir hizmettir. Türkiye’de bu hizmeti veren Turkcell ve Avea’ya başvurarak kendi mobil imzanızı edinebilirsiniz.

E-Devlet Mobil İmza Nasıl Kullanılır?

  1. E-Devlet mobil imzanızı kullanmak için www.turkiye.gov.tr sitesine girerek, sağ üst köşeden “Sisteme Giriş” butonuna tıklayınız.
  2. Daha sonra açılan sayfada “Mobil İmza” bölümüne geçiniz.
  3. Karşınıza çıkan sayfada T.C. Kimlik Numaranız, cep telefon numaranız ve GSM operatörünüzü giriniz ve “İlerle” butonuna basınız.
  4. Açılan sayfada sözleşme metni bulunmaktadır ve aynı zamanda cep telefonunuza da imza metninin özeti gönderilir. Metinlerin aynı olmasına dikkat ederek sözleşmeyi cep telefonunuzdan onaylayabilirsiniz.
  5. Cep telefonunuzdan onaylama işlemi yaptıktan sonra ekrandaki “İmzala” butonuna tıklayarak girişinizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Mobil İmza Kullanarak Sisteme Giriş Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET MAAŞ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet 4a maaş sorgulama ve e-devlet 4b maaş sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 2 = iki