E-DEVLET MAHKEME SORGULAMA

E-DEVLET MAHKEME SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere E-Devlet şifreniz ile nasıl dava takibi yapacağınızı anlatacağız. Adalet Bakanlığı’nın geliştirdiği interaktif uygulama olan E-Devlet mahkeme sorgulama ile artık dava takibi yapmak çok kolay bir hal aldı. Bu uygulama sayesinde adliyelerde saatlerce zaman harcamanız, uzun kuyruklar beklemenize gerek kalmamaktadır. İster davacı olun ister davalı mahkemeniz ile ilgili birçok bilgiyi online olarak kolayca öğrenebilirsiniz.

E-Devlet mahkeme sorgulama uygulaması ile taraf, avukat, şahit isimlerine, duruşmanın yapılacağı günlere ve eğer duruşma tarihi geçmişse nasıl sonuçlandığına dair kısa bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede takip etmeniz gereken birden fazla dava var ise hepsini aynı anda takip edebilme imkanınız olmaktadır.

E-Devlet Mahkeme Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet mahkeme sorgulaması işlemini yapabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. Şifrenizi öğrendikten sonra aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle yazımızın altında sizler için verdiğimiz linke tıklayınız.
  • Kimlik doğrulama işlemini tamamlayınız.
  • Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz bir şekilde giriniz.
  • Daha sonra istenen bilgileri girerek E-Devlet mahkeme sorgulama işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Mahkeme Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET UYGULAMALARI başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet şifresi ve e-devlet uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


bir × = 7