E-DEVLET MAAŞ SORGULAMA

E-DEVLET MAAŞ SORGULAMA

E-Devlet sistemi sayesinde sorgulama ve hesaplama işlemlerinizin tümünü hiçbir zahmete katlanmadan yapabilirsiniz. E-Devlet maaş sorgulama da bu işlemler arasına girmektedir. E-Devlet maaş sorgulama sayesinde merak ettiklerinizin tümünü öğrenebilirsiniz. Ne zaman emekli olacağınızı, emeklilik için gerekenleri, ne kadar emekli maaşı alacağınızı sorgulamanız bu sistem sayesinde kolaylaşmıştır. Şimdi size aşağıdaki başlıkta bu işlemin nasıl yapıldığını anlatacağız.

E-Devlet Maaş Sorgulama İçin Gereken Bilgiler

Öncelikle bu işlem için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz. Almış olduğunuz şifre ile E-Devlet sistemi bünyesinde yer alan çoğu uygulamayı yapabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra maddeler halinde size vermiş olduğumuz bilgilerden yararlanarak E-Devlet maaş sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama ile hem 4A hem 4B hem de 4C maaş sorgulama yapmanız mümkündür. Bu kategoriler için yazının altında size ayrı ayrı internet adresleri vereceğiz. Şimdi sorgulama işleminin nasıl olduğuna bir bakalım.

 • İlk olarak size vermiş olduğumuz ayrı kategorilerdeki linklerden size uygun olanını tıklayınız.
 • Ardından kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz.
 • T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
 • ”Sisteme Giriş” butonuna basınız.

Yukarıda belirttiğimiz gibi E-Devlet emekli maaşı sorgulamanın çeşitli kategorileri bulunmaktadır. Size uygun olan linki seçiniz ve böylece maaş sorgulama işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Maaş sorgulama 4A İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Maaş sorgulama 4B İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Maaş Sorgulama 4C İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA başlıklı makalemizde 4a emekli maaşı sorgulama, 4b emekli maaşı sorgulama ve 4c emekli maaşı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. ömer seyfettin diyor ki:

  sayın bakanım ben askeri ücretle çalışan vatandaşım, çocuk sorunum olması hasabi ile sivas ilinde ikametimden dolayı çocuk dogum doktoruna müracat ettim.ancak bu tedavinin istanbul çapa tıp fakültesi tüp bebek servisinde yapılabilecegini ve bu hastanenin yetkili oldugunu söyleyerek beni ve eşimi bu hastaneye gitmem gerektgini söylediler.ben adı geçen hastaneyi arayarak 2009 yılının 9 ncu ayın 10.nuna gerekli evrakları hazırlayıp bu tarihe randevu aldım ve gittim.bir çok tahlillerden sonra bana 2.nci randevuyu verdiler. 2nci randevumda gittigimde binbir türlü bahanelerlle bana 3.nü randevuyu verdiler.02.12.2013 tarihine verdilleri randevuda hazır bulundum.beden yeniden hem tahlil alıp hemde bu hastanede bana kullanılacak ilaçın kalmadıgını söyleyip başka hastanelere yönlendirdiler.sayın bakanım devletimizin benim gibi vatandaşlara vermiş oldugu imkanları kulladevletimizin her konuda nmadıkları gibi hastane personellleri ve genelde servis sekreteleri tarafından son derece aşagılanıp hakarete maruz kaldık.kadın dogum bölümü tüp bebek böümü servisi doktoru tarafından bu randevularla görüşebilmemi servis sekreteri neşe adında ki hanım efendi son derece mani ve engel oldugu gibi beni ve eşimi son derce aşagılayıcı sözlerde bulunup nerdeyse hastaneden kovaladı.sayın bakanım ben dar gelirli bir vatandaş olarak devletimin bana layık gördüğü imkanlardan her vatandaş gibi yaralanmak istedim.bu olay beni ve eşimi maddi manevi çok büyük hezimete ugratıp pisiskolojmizi son derece bozmuş olup bu magduriyetimi siz sayın devlet büyüklerime yazmak lüzüumu hasıl olmuştur.geregini yapacgınızdan hiç şüphem olmadıgı gibi büyük devletimizin her zaman haklının ve vatandaşının yanında oldgunu bilerek geregini saygılarımla arz ederim.

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Ömer Bey uzun uzun derdinizi anlatmışsınız ancak ne yazık ki biz resmi kurum değiliz, yönlendirici rol üstlenen bir siteyiz. Tüm bu yazdıklarınızı SGK ya dilekçe olarak verebilirsiniz.

 2. hüseyin diyor ki:

  E devlet programını nasıl indirebilirim

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   E-devlet’e internetten erişebiliyorsunuz Hüseyin Bey program indirilmiyor. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 3. mahmut dandin diyor ki:

  emekli aylığım nekadar

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Emekli aylığı hesaplaması yapmıyoruz Mahmut Bey.

Yorum Yaz


5 − dört =