E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-Devlet borç sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu sorgulama ile sadece ”4B Borç Durumu” bilgisine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda 4B borç durumunun ne olduğu, nasıl sorgulandığı hakkında bilgi vereceğiz. Bu vermiş olduğumuz bilgileri adım adım takip ederek E-Devlet borç sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi

4B borç durumu sağlık ve sosyal güvencelerden yararlanabilmek için ödediğiniz Bağ-Kur primlerinin gecikmesinden dolayı meydana gelen bir borç durumudur. Bu borçları zamanında ödemediğiniz taktirde yaşamınızın her anında karşınıza çıkacaktır. Özellikle sağlık güvencelerinden yararlanabilmek için primlerinizi zamanında yatırmanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki başlıkta E-Devlet borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığına dair bilgileri sırasıyla vereceğiz. Bu bilgileri dikkatlice okuyunuz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bu işlem için sizden 2 TL tutarında bir ücret istenecektir. Bu ücreti ödedikten sonra kapalı bir zarfın içinde şifreniz size teslim edilecektir.

Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Kimliğimi doğrula kısmını geçtikten sonra E-Devlet şifresiyle giriş sekmesine tıklayınız. Yeni açılan sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra sisteme giriş butonuna basınız.

Tüm bu uygulamalardan sonra E-Devlet borç sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır. Böylece 4B borç durumu bilgisine ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET PLAKA SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet plaka sorgulama ve e-devlet şifresiyle plaka sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Orhan ÖZBAY diyor ki:

  VERGİ BORCUMU ÖĞRENMEK İSTİYORUM

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Yanda verdiğimiz linkten sorgulayabilirsiniz İdris Bey https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_AC

 2. ali aycı diyor ki:

  ne kadar borcum var devlete

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Borç sorgulama işlemi için :https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 3. ali bayraktar diyor ki:

  maliye borcumu öğrenmek istiyorum

Yorum Yaz


− 6 = bir