BUDAMA DESTEĞİ SORGULAMA

BUDAMA DESTEĞİ SORGULAMA

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün ülkemizin tarım politikasına uygun bir biçimde çay ziraatını geliştirmek, çay kalitesini arttırmak, iç ve dış ticarette pazar isteklerini karşılamak amacıyla kuru çay üretmek, çayın işlenmesinin teknik kurallara uygun bir şekilde yürütülmesini sağlamak, ithalat ve ihracat yapmak, verimlilik esaslarına uygun olarak üreticinin sermayesine yardımcı olmak gibi görevleri vardır.

Budama desteği de bu görevler arasındadır. Çay yetiştirmek isteyen bir vatandaş, devletten beklediği budama desteği için budama desteği sorgulamasını e-devletten yapabilir.  Bu sistem ile budama desteği sorgulamanızı tek bir İnternet adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Budama Desteği Sorgulama Nasıl Yapılır?

Budama desteği sorgulama için bir edevlet şifrenizin olması gerekir. Şifrenizi bilmiyorsanız eğer T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanınızla birlikte size en yakın bir PTT şubesine gidip başvuru da bulununuz. 2 TL karşılığında size bir e-devlet şifresi verilecektir. Bu şifre ile yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet sayfasına giriniz. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıkladıtan sonra karşınıza gelen sayfadan “E-devlet Şifresi” bölümünü seçiniz. Yönlendirildiğiniz sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve edevlet şifrenizi girip gönder butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemlerden sonra budama desteği sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Budama Desteği Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş + = 9