BAĞ-KUR TAKSİTLENDİRME

BAĞ-KUR TAKSİTLENDİRME

Bağ-Kurlu vatandaşlarımızın prim borçlarını düzenli bir şekilde ödemeleri gerekmektedir. Ödemelerini aksattıkları takdirde borçları yükselecektir. Bu yüzden vatandaşlarımız mağdur olmamak için Bağ-Kur borçlarını taksitlendirebilirler. Bağ-Kur taksitlendirme işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vatandaşlarımızın ödeyebilme kapasitesine göre belirlenir. Bağ- Kur taksitlendirme vatandaşlarımızın ödeyebilme kapasitesine göre belirlenmezse yıllık faiz oranları artacak %84′e ulaşacak ve sigortalının borcunu ödemesi imkansız hale gelecektir. Bu yüzden Devlet Bağ-Kur taksitlendirme uygulamasını çıkarmıştır. Aşağıda bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere anlatacağız.

Bağ-Kur Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bağ-Kur taksitlendirme işlemi için taksitlendirme dilekçesi ile Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Dilekçeyi doldururken dilekçe üzerinde Bağ-Kur numarası, TC kimlik numarası, ad soy ad ve gösterilen teminatları yazmayı unutmayınız. Siz kuruma dilekçeyi ilettikten sonra Bağ-Kur taksitlendirme için sizin ödeyebileceğiniz miktarda taksit oranları belirlenecek ve bu şekilde borçlarınızı herhangi bir mağduriyet yaşamadan ödeyebileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan BAĞ-KUR GİRİŞ FORMU başlıklı makalemizde bağ-kur, bağ-kur giriş formu ve bağ-kur giriş formu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 × dört =