BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ

BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ

Türkiye Cumhuriyeti’nde sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşların hangi kuruma bağlı olarak hizmet verdiklerini gösteren belgeler bulunmaktadır. Devlet kurumlarının bazılarında sistem üzerinde bu vatandaşların hangi kurum altında sigortalı olarak çalışmakta oldukları görünmektedir. Genelde hastanelerde ve devlet kurumlarında kullanılmakta olan bu sistemlerde bu çalışanların Bağ-Kur,SSK ve Emekli Sandığı kurumlarından hangilerine bağlı oldukları görülmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizlere Bağ-Kur sigortalılık belgesini nasıl alacağınızı ve bu belgenin ne olduğunu açıklayacağız.

Bağ-Kur Sigortalılık Belgesi Neden Gereklidir ?

Bu başlık altında Bağ-Kur güvencesi altında sigortalı olarak hizmet vermekte olan vatandaşların ihtiyaç duydukları takdirde Bağ-Kur sigortalılık belgesini nasıl temin edebileceklerini anlatacağız. Bazı zamanlar sigortalı olarak çalışan vatandaşlar  günlük hayatlarında başvurduğu bazı işlemlerde düzenli bir gelirlerinin olduğunu ispat etmekte sıkıntı çekebiliyorlar. Devlet memuru olarak hizmet vermekte olan çalışanlar bu işlemleri için gerekli olan düzenli gelir ispatlarını maaş bordrosu ile halledebiliyorlar. Ancak kendi iş yerlerine sahip olan esnaflar bu işlemleri için düzenli gelirlerini ispat etmekte zorluklar yaşamaktadırlar. Bu işlemleri için siz çalışan vatandaşlarımızdan Bağ-Kur sigortalılık belgesi istenmektedir.

Bağ-Kur Sigortalılık Belgesi Nasıl Temin Edilir ?

Bu başlık altında bağlı olduğu kurumu Bağ-Kur olan ve günlük hayatta ki sigortalılık belgesi isteyen işleri için Bağ-Kur sigortalılık belgesini nasıl alacaklarını anlatacağız. Bağ-Kur sigortalılık belgenizi temin etmek için yapmanız gereken ilk işlem bulunduğunuz bölgede Sosyal Sigortalar Kurumu’na gidip Bağ-Kur işlemleri ile ilgilenmekte olan Bağ-Kur bölümüne başvurmanızdır. Buradan almak istediğiniz belgeyi temin edebilirsiniz. Bu talebinizi yaparken 2926 sayılı kanuna göre Bağ-Kur sigortalılık belgesi diyerek de sigortalılık belgenizi talep edebilirsiniz.

Günümüzde Sosyal Sigortalar Kurumu sağlık kurumları çerçevesinde çoğu işlemlerinizi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz için siz vatandaşlarımızın hizmetine sunmuşlardır. Bağ-Kur sigortalılık belgesi de internet üzerinden alabileceğiniz bu belgelerdendir. İnternet üzerinden Bağ-Kur sigortalılık belgesi almak için aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız yeterli olacaktır.

Bağ-Kur Sigortalılık Belgesi Almak İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan BAĞ-KUR AFFI başlıklı makalemizde bağ-kur, bağ-kur affından kimler faydalanır ve bağkur hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


sekiz + = 15