BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA

BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA

Bağ-Kur gün sorgulama işlemiyle Bağ-Kur priminizin yatıp yatmadığını, priminiz yatıyorsa ne kadar ücretle yattığını, ne kadar zamandır yattığını, emekli olabilmek için ne kadar daha ücret yatırmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bağ-Kur gün sorgulam iki farklı yoldan yapılır.

Şifresiz Bağ-Kur Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlem için kişisel bilgileriniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygularsanız Bağkur gün sorgulamanızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

 1. Yazının sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız.
 2. T.C. vatandaşıysanız T.C. uyruğunu seçiniz. Ardından T.C. kimlik numaranızı, nüfusta kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı, doğum yılınızı ve güvenlik kodunu giriniz. Sorgula butonuna tıkladıktan sonra “Hizmet Bilgisi” sekmesinin altında yer alan “Hizmet Bilgisi 4B” seçeneğine tıklayarak Bağ-Kur gün sorgulamanızı tamamlayabilirsiniz.
 3. Yabancı bir ülkede yaşıyorsanız yabancı uyruğunu seçiniz. T.C. kimlik numaranızı, doğum yılınızı, ikamet tezkere numaranızı ve güvenlik kodunu giriniz. Sorgula butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Şifresiz Bağ-kur Gün Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Bağ-Kur Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bağ-Kur gün sorgulama için bir EDevlet şifrenizin olması şarttır. Şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurudan sonra sizden 2 TL gibi uygun bir ücret istenecektir. Ücreti ödedikten sonra şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra şu işlemleri uygulayınız;

 1. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayınız.
 2. T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip sisteme giriş yapınız.
 3. Karşınıza gelen sayfada Bağ-Kur gün sorgulamanızı yapınız.

E-Devlet Bağ-Kur Gün Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan BAĞ-KUR SORGULAMA başlıklı makalemizde bağ-kur sorgulama, bağ-kur sorgulama nasıl yapılır ve bağkur sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. mehmet diyor ki:

  borç sorgulamak istiyorum

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Yanda verdiğimiz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 2. hasan diyor ki:

  bağkur borç sorgulamak istiyorum

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   http://e-devlet.biz.tr/4b-borc-durumu/ Bu linkte işlemi nasıl gerçekleştirebileceğiniz anlatılmıştır.

Yorum Yaz


sekiz − = 5