BAĞ-KUR EMEKLİLİK

BAĞ-KUR EMEKLİLİK

Bağ-Kur emeklilik için bazı şartlar vardır ve bu durum kadın ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Bağ-Kur emeklilik için Bağ-Kur’dan normalde en az 25 tam yıl (9000 gün) ile emekli olabilen erkekler, prim ödemelerini 25 yıldan az ama 15 yıldan çok olarak yapmışlarsa belli bir yaşı aşmaları koşulu ile kısmi aylıkla da emekli olabilmeleri mümkündür.

Bağ-Kur Emeklilik Nasıl Hesaplanır?

SGK ‘nın sitesinde ne zaman emekli olabileceğiniz ile ilgili bilgi alabilmeniz mümkündür. Yazımızın altına verdiğimiz linke tıkladığınızda önünüze bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada “Emeklilik Bilgilerinizi Giriniz” kısmında yer alan “Emeklilik Türü, Cinsiyet, Doğum tarihi” kısımlarını doğru bir şekilde giriniz. Daha sonra altında yer alan “Özel Durum Bilgileriniz Varsa Giriniz” kısmında yer alan”Maluliyet Var mı?, Maluliyet Derecesi, Erken Yaşlanma Var mı?, Bakıma Muhtaç Malul Çocuğunuz Var mı?” kısımlarını doldurunuz. Altındaki kısmını da kendinize göre doldurduktan sonra “Tamam” butonuna basınız. Bu şekilde Bağ-Kur emeklilik zamanınızı öğrenmiş olacaksınız.

Bağ-Kur Emeklilik Zamanınızı Öğrenmek İçin Lütfen Linke TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan BAĞ-KUR SİCİL NO ÖĞRENME başlıklı makalemizde 4b tescil kaydı nasıl yapılır, bağ-kur ve bağ-kur sicil no öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× iki = 4