BAĞ-KUR BORÇLARI

BAĞ-KUR BORÇLARI

Bağ-Kur’a ait borçlarınız var ve bunu nasıl ödeyeceğinizi bilmiyor bu konuyu merak ediyor olabilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda Bağ-Kur borçları konusunda sizleri aydınlatacağız. Bağ-Kur borçları için öncelikle size ait  Bağ-Kur borçlarınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Bağ-Kur borçlarınızı öğrenmek için ise gereken  şifresiz sistemi kullanmanızdır.

Şifresiz sistem kullanmak için ise T.C. kimliğinize ihtiyaç duyacaksınız. Eğer sizde şifresiz şekilde işlem yapmak istiyorsanız bu yazımızdaki bilgileri dikkatle okuyunuz. Şifresiz şekilde işlem yapmak, size oldukça büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Bağ-Kur Borçları Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bağ-Kur borçlarını ödeme yapmak için öncelikle size ait borcunuzu öğrenmeniz gerecektir. Bağ-Kur borçlarınızı ödemeniz için yazımızın en altında sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız. Bağlantı adresine tıkladığınızda açılan sayfada doldurmanız gereken bazı kısımlar bulunmaktadır. Bu kısımları size anlattığımız şekilde girmelisiniz.

 • Öncelikle sayfada “Sorgu Türü” kısmına , “4B Sigortalı Ödemeler” seçeneğini tıklayınız.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” kısmına ise “Bağ-Kur Cari Dönem” seçeneğine tıklayınız.
 • Seçenekleri bu şekilde girdikten sonra ise “Sicil No” kısmını da doldurunuz.
 • Ayrıca sitenin belirtmiş olduğu “Güvenlik Kodu”nu da sizden istenilen  şekilde giriniz.
 • Son olarak bu sayfada yapmanız gereken işlem ise, “Borç Sorgula” seçeneğine tıklayınız.

Bu şekilde  Bağ-Kur borçlarınızı sorgulama işleminizi yaparak borcunuz öğrendikten sonra Bağ-Kur borçlarınızı ödeme  işleminizi artık yapabilirsiniz.

Bağ-Kur Borçlarınızı Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Bağ-Kur Borçları Durumunu Öğrenme

Bağ-Kur’a ait borç durumunuzu öğrenmek için E-Devlet sistemini de kullanabilirsiniz. E-Devlet üzerinden Bağ-kur borçlarınızı öğrenmek için size ait bir e-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer hala size ait bir e-Devlet şifresi mevcut değilse size en yakın PTT şubesine giderek yalnızca 2Tl ücret karşılığında temin edebilirsiniz. bu işlemi yapabilmek için ilk olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından açılmış olan sayfa da kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Bunun için de ilgili kısımlara T.C kimlik numaranız ve size ait e-Devlet şifrenizi kullanmanız yeterli olacaktır.

E-Devlet Bağ-Kur Borçları Durumu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Bağ-Kur Borcu Yoktur

Bağ-Kur  çatısında  emekli olabilmeniz  için belirli bir prim ödeme zorunluluğunuz vardır. Prim ödemediğiniz taktirde emeklilik sizin için zor hatta  imkansız hale gelecektir. Bağ-Kur borçları ve borcunuzu ödeyip ödemediğinizi merak ediyor olabilirsiniz bunun için de Bağ-Kur borcu yoktur sistemi sizin için gerekli olacaktır.Günümüzde bazı kurum ve kuruluşlar sizlerden bu belgeyi istiyor olabilir. bu kurumlardan  istenen Bağ-Kur  borcu yoktur belgesi almak isteyen vatandaşlarımız ise  bu hizmeti E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi kullanarak ve sgk.gov.tr’den yapabilirler. Bizlerde yazımızın bu kısmında her iki yoldan da bu belgenizi nasıl alabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden Bağ-Kur Borçları Yoktur Yazısı Nasıl Alınır ?

E-Devlet üzerinden Bağ-Kur borçları yoktur yazısı almak için ihiyacınız olanlar e-Devlet şifreniz ve tabi ki size ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız. Eğer hala size ait E-devlet şifreniz mevcut değilse bu şifreyi almak için size en yakın PTT şubesine gitmelisiniz. Buradan yalnızca 2 TL ücret karşılığında e-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz.

E-Devlet üzerinden 22 kamu kuruluşu ile  ilgili sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu hizmetler için sadece T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi kullanmanız yeterli olacaktır. Aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Bu bağlantı adresi Bağ-Kur  borçları yoktur yazısını almak için size yardımcı olacaktır. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra sırasıyla bu adımları takip ediniz ve doğru bir şekilde uygulayınız.

 • Bağlantı adresine tıkladıktan sonra gelen sayfada görmüş olduğunuz ” Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
 • Açılmış olan yeni sayfaya ise T.C. kimlik numaranızı giriniz.
 • Almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi de ilgili kısıma  giriniz ve sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.
 • Böylece Bağ-Kur borçları yoktur yazınızı artık alabilirsiniz.

E-Devlet Bağ-Kur Borçları Yoktur Yazısı almak İçin TIKLAYINIZ!

Şifresiz Bağ-Kur Borçları Yoktur Yazısı Nasıl Alınır ?

Şifresiz borcu yoktur yazınızı almak istiyorsanız ilk olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından açılacak olan yeni sayfada yapmanız gereken işlemleri için yazınız altında verilen adımları sırasıyla ve doğru bir şekilde uygulayınız.

 • Tıkladığınız bağlantı adresi sonucu karşınıza SGK’nın E-Borcu yoktur uygulaması gelecektir.
 • Bu sayfada yapmanız gereken ilk işlem kullanıcı adınız girmektir.
 • Daha sonra sistem ve iş yeri şifrelerini de ilgili kısımlara girmelisiniz.
 • Bu adımdan sonrada yapmanız gereken son işlem güvenlik anahtarı kısmında görmüş olduğunuz rakamları yandaki kutucuğa girmeniz.
 • Girmiş olduğunuz bilgileri kontrol edip doğruluğundan emin olduktan sonra “Giriş” seçeneğine tıklayarak Bağ-Kur borçları yoktur yazınızı temin edebilirsiniz.

Şifresiz Bağ-Kur Borçları Yoktur Yazısı Almak İçin TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan BAĞ-KUR YAPILANDIRMA başlıklı makalemizde bağ-kur, bağ-kur yapılandırma ve bağ-kur yapılandırma nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


2 + üç =