BAĞ-KUR AFFI

BAĞ-KUR AFFI

BAĞ-KUR Affı Nedir?

BAĞ-KUR affı, kişinin 60 gün ya da daha fazla süreyle prim borcuna sahip olması durumunda sağlık hizmetlerinden yararlanamayan BAĞ-KUR’luların borcunun silinmesi durumuna denir. Bunu kapsayan yasa ile birçok kişinin BAĞ-KUR borcu silinmiştir. Bu yasadan birçok esnaf ve çiftçi de oldukça büyük bir yarar gördü.

BAĞ-KUR Affı’ ndan Kimler Faydalanır?

  1. BAĞ-KUR affı yasasından BAĞ-KUR lu olarak çalışan kişilerin, BAĞ-KUR lu olmaları nedeniyle kendilerine çıkarılan borç durumunda yararlanması söz konusudur.
  2. Emeklilik ya da yaşlılık aylığı alırken çalışmalarından dolayı aylıkları kesilmesi gereken vatandaşların 19 Ocak tarihe kadar gereksiz ödendiği tespit edilenler yapılandırmadan faydalanabilecektir.

BAĞ-KUR Affı

Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Sosyal Güvenlik merkezlerine giderek yapılandırma olması için başvuruda bulunabilirsiniz. Borçlu olan vatandaşlarımız borç yapılandırması için başvuruda bulunabilir. Aynı zamanda borçlarını nasıl ödeyecekleri konusunda tercihte bulunabilirler. BAĞ-KUR affı’ ndan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız SGK resmi internet sayfasına erişim sağlayarak başvuru formuna ulaşabilirler. Yazımızın altında ise SGK nın resmi internet sayfasına ulaşabilmeniz için gerekli olan bağlantıya ulaşabilirsiniz.

SGK Resmi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan BAĞ-KUR EMEKLİLİK TABLOSU başlıklı makalemizde bağ-kur emeklilik, bağ-kur emeklilik tablosu ve bağ-kur emeklilik tablosu nasıldır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


5 × dört =