ARAÇ SORGULAMA

ARAÇ SORGULAMA

E-Devlet projesi yaşamımızda yer aldığından bu yana birçok sorgulama işlemimiz basit bir hal almıştır. Artık birçok sorgulama için devlet dairelerinde uzun kuyruklarda bekleyip zaman kaybetmenize gerek yoktur. Bu sorgulama işlemlerinden biri de Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamına giren araç sorgulamadır. Araç sorgulama sayesinde aracınızın sigorta borcunun ne durumda olduğunu, vize tarihinin ne zaman olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca yeni bir araç alıyorsanız çalıntı olup olmadığını ve bir suça karışıp karışmadığını sorgulatabilirsiniz. Peki araç sorgulama işlemini nasıl yapacaksınız? Biz size detaylı bir biçimde anlatacağız.

Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapabilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer bir şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek başvuru yapınız. Başvurunuz sırasında sizden nüfus cüzdanınız istenecektir. Bu yüzden yanınızda götürmeyi unutmayınız. Başvurunuz sonunda 2 TL işlem ücretini ödeyerek şifrenizi alınız. Şifrenizi aldıktan sonra araç sorgulamanızı yapabilmeniz için size anlattıklarımızı adım adım inceleyiniz.

  1. Yazımızın sonunda sizin için verdiğimiz araç sorgulama linkine tıklayınız.
  2. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayınız.
  3. Doğrulamadan sonra “E-Devlet Şifresi” sekmesinin altında yer alan T.C. kimlik no ve E-Devlet şifresi bölümlerini doldurunuz.
  4. Sisteme giriş yap butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfaya plaka numaranızı giriniz.
  5. Ardında plakaya ait Emniyet Genel Müdürlüğü’nde yer alan bilgileri görebilirsiniz.

Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


2 × = onsekiz