ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

İnternet üzerinden yapılan uygulamalar ile artık yaşamımız oldukça kolaylaştı. Ülkemizde aracı olmayan insan sayısı azaldıkça araç muayene sorgulama işlemleri de yoğunlaşmaktadır. Trafik şubelerinde yapılan araç muayene sorgulama işleminizin zaman alıcı olduğu noktada online işlemler devreye girmektedir.

Yapacağınız işlemleri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra araç muayene sorgulamanızı yapabilirsiniz. Gerekli bilgiler girildikten sonra aracınızın hangi istasyonda hangi tarihte muayene edildiğini görebilirsiniz. Muayene işleminizi yaptırdıktan sonra sorgulamanızı mutlaka yapınız. Çünkü yasalar gereği araç muayenesi yapılmaması borcunuzun faizli bir şekilde ödenmesi demektir. Son yıllarda artan yasal olmayan muayene işlemleri ödenmeyen borç sayısını arttıracaktır ve bu ilerde başınıza dert olacaktır. Bu yüzden lütfen araç muayene işleminizi yasal bir şekilde yapınız ve araç muayene sorgulamanızı yapmayı unutmayınız.

Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç muayene sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden basit bir şekilde yapabilmektesiniz. Ancak her edevlet işleminde olduğu gibi bunda da e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Edevlet şifrenizi size en yakın bir PTT şubesine giderek başvurunuz dahilinde alabilirsiniz. Ancak bu şifre için 2 TL ödemelisiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

  1. İlk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğruladıktan sonra E-Devlet Şifresi bölümünü seçiniz.
  3. T.C. kimlik numaranız ve PTT’den aldığınız edevlet şifrenizi girdikten sonra gönder butonuna tıklayınız.
  4. Tüm bu işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra araç muayene sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Araç Muayene Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


iki × 4 =