AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA

AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA

Artık her vatandaşın bir aile hekimi bulunmaktadır. Bu uygulamaya geçildiğinden beri sağlıkla ilgili problemlerinizi rahatlıkla danışabilirsiniz. Peki aile hekiminizin kim olduğunu bilmiyorsanız ne yapmalısınız? Bunun için iki seçenek vardır. Bunlardan biri ikamet ettiğiniz semtin sağlık ocağına giderek aile hekiminizin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. İkinci seçenek ise edevlet sistemiyle yapılan aile hekim bilgisi sorgulama işlemidir.

Aile Hekim Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden aile hekim bilgisi sorgulama işleminizi yapabilmeniz için e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır.

  • Edevlet şifrenizi biliyorsanız eğer size vermiş olduğunuz internet adresine tıklayarak şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile aile hekim bilgisi sorgulamanızı yapabilirsiniz.
  • Eğer e-devlet şifrenizin ne olduğunu bilmiyorsanız nüfus cüzdanınızla birlikte bir PTT şubesine başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuz dahilinde size bir şifre verilecektir. Aile hekim bilgisi sorgulaması için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız ve e-devlet şifresi kısmına tıklayınız. Son olarak e-devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızı yazarak sorgula butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra aile hekiminizin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aile Hekim Bilgisi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− sekiz = 0