ADLİ SİCİL BELGE DOĞRULAMA

ADLİ SİCİL BELGE DOĞRULAMA

EDevlet sisteminin sağladığı kolaylıklardan biri de adli sicil belge doğrulamadır. Adli sicil kaydı genellikle resmi kurum ve kuruluşlara başvurunuz dahilinde istenen bir belgedir. Adli sicil kaydınızda aldığınız cezalar, hapis yatıp yatmadığınız, yattıysanız ne kadar süre yattığınız, hakim karşısına çıkıp çıkmadığınıza kadar tüm bilgiler gözükür.

Adli sicil belge doğrulama adli sicil kaydı sorgulamanızı doğrulamanız içindir. Adli sicil kaydı sorgulamanızı da E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Adli sicil kaydınızı sorgulamak için edevlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifreniz için bir PTT şubesine giderek başvuruda bulununuz. Başvurunuz dahilinde 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayınız ve karşınıza gelen sayfada kimlik doğrulaması yapınız. Kimlik doğrulamasından sonra E-Devlet şifresi kısmına tıklayarak karşınıza gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayarak adli sicil kaydınızı sorgulayabilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ!

Adli Sicil Belge Doğrulama Nasıl Yapılır?

Adli sicil kaydınızı sorguladıktan sonra adli sicil belge doğrulamasını yapmanız için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Yönlendirildiğiniz sayfada sorgulanan T.C. kimlik numaranızı, sorgulanan barkod numaranızı girerek sorgula butonuna tıklayınız ve adli sicil belge doğrulamanızı yapınız.

Adli Sicil Belge Doğrulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan ADALET BAKANLIĞI MAHKEME DAVA DOSYASI SORGULAMA başlıklı makalemizde adalet bakanlığı mahkeme dava dosyası sorgulama, dava dosyası sorgulama ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− altı = 2