4C MÜSTAHAKLIK BİLGİSİ

4C MÜSTAHAKLIK BİLGİSİ

Müstahaklık bilgisi hak edilenin bilgisi demektir. Müstahaklık kişinin bakmakla zorunlu olduğu kişi veya kişileri üstüne almasıdır. Müstahaklık bilgisi sorgulamayla kişinin kendisinin ve bakmakla zorunlu olduğu kişilerin sosyal olanaklarının ve sağlık güvencesinin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Biz size bu yazımızda 4C müstahaklık bilgisi sorgulamayı anlatacağız.

4C Müstahaklık Bilgisi

4C müstahaklık bilgisi sorgulamanızı E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için T.C. kimlik numaranızla birlikte Edevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer edevlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurunuzun dahilinde 2 TL ücret ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

  1. İlk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Kimlik doğrulamınızı yaptıktan sonra E-Devlet şifresi bölümünü seçiniz.
  3. Yönlendirilmiş olduğunuz sayfada T.C. kimlik numaranızı ve Edevlet şifrenizi giriniz.
  4. Tüm bu işlemleri doğru yaptığınızdan eminseniz gönder butonuna tıklayınız ve 4C müstahaklık bilgisi sorgulamanızı yapınız.

4C Müstahaklık Bilgisi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4B MÜSTAHAKLIK BİLGİSİ başlıklı makalemizde 4b müstahaklık bilgisi, 4b müstahaklık bilgisi sorgulama ve bağ-kur müstahaklık bilgisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


2 × bir =