4C İSTEĞE BAĞLI ÖDEME DÖKÜMÜ

4C İSTEĞE BAĞLI ÖDEME DÖKÜMÜ

EDevlet projesi hayata geçirildiğinden bu yana kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili işlemleri artık online bir biçimde yapabilirsiniz. Bu projeyle birlikte devlet dairelerinde uzun kuyruklar beklemekten ve zamanınızı boş yere harcamaktan kurtuldunuz. E-Devlet sisteminin sağlamış olduğu kolaylıklardan biri de 4C isteğe bağlı ödeme dökümüdür. 4C isteğe bağlı ödeme dökümü sayesinde emekli sandığı hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz. Bu sistemden önce sorgulayamadığınız bu işleminizi nasıl sorgulayacağınızı biz size detaylı bir biçimde anlatacağız.

4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü Nasıl Sorgulanır?

4C isteğe bağlı ödeme dökümü için gerekli olan şeyler T.C. kimlik numarası ve EDevlet şifresidir. Her vatandaşın kimlik numarası bulunurken EDevlet şifresi bulunmayabilir. Bir şifreye sahip olmak için size en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra 4C isteğe bağlı ödeme dökümü için aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

  1. Öncelikle yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıkladıktan sonra “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız.
  3. Yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızı ve EDevlet şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız.
  4. Bu işlemleri tamamladıktan sonra 4C isteğe bağlı ödeme dökümünüzü sorgulayabilirsiniz.

4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan HEKİM BİLGİLENDİRME başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet hekim bilgilendirme ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


1 + dört =