4B TESCİL KAYDI

4B TESCİL KAYDI

Tescil kaydının ne anlama geldiğini bir önceki yazımız 4A sigortalı tescil kaydı tespitinden inceleyebilirsiniz. Biz size bu yazımızında 4B tescil kaydını anlatacağız. 4B tescil kaydı iki şekilde yapılmaktadır. Biri E-Devlet şifresiyle biri de şifresiz yapılan Bağ-Kur tescil kaydıdır.

E-Devlet Şifresiyle 4B Tescil Kaydı

 1. 4B tescil kaydı işleminiz için edevlet şifrenizin ve T.C. kimlik numaranızın olması yeterlidir. Eğer şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurunuz sonucunda size 2 TL karşılığında şifreniz verilecektir.
 2. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına, sonraki sayfada da “E-devlet Şifresi” kısmına tıklayınız. Son olarak T.C. kimlik numaranızla birlikte edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra Bağ-Kur tescil kaydınızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle 4B Tescil Kaydı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Şifresiz 4B Tescil Kaydı

Şifresiz yapabileceğiniz işlemlerden biri de 4B tescil kaydıdır. Bağkur tescil kaydı için aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla yapınız.

 1. Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız.
 2. Karşınıza gelen sayfada uyruğunuzu seçiniz ve T.C. kimlik numaranızı giriniz.
 3. Nüfusta bağlı olduğunuz ili seçtikten sonra cilt numaranızı giriniz.
 4. Doğum yılınızı da seçiniz ve güvenlik doğrulamasını yapınız.
 5. Tüm bu işlemleri doğru yaptığınızdan emin olunuz ve sorgula butonuna tıklayınız.
 6. Yönlendirildiğiniz sayfanın sağında tescil kaydı tespiti kısmından 4B tescil kaydı tespitini seçiniz ve işleminizi tamamlayınız.

Şifresiz 4B Tescil Kaydı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4A SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ başlıklı makalemizde 4a sigortalı tescil kaydı tespiti, 4a tescil kaydı tespiti ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. muhammer diyor ki:

  Ssk sorgulama

Yorum Yaz


9 − = beş