4B BORÇ DURUMU

4B BORÇ DURUMU

E-Devlet sistemi yaşamımıza girdiğinden beri çoğu işlemimiz kolay hale geldi. Bu işlemlerden biri de Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan 4B borç durumu sorgulamadır.

Peki 4B Borç Durumu Nedir?

4B borç durumu sağlık ve sosyal güvencelerden yararlanabilmek için yatırdığınız Bağkur primlerinizin gecikmesinden dolayı oluşan bir borçtur. Zamanında yatırılmayan primlerin birikmesiyle oluşan bu borçlar yaşamınızın her alanında karşınıza çıkabilir. Özellikle sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeniz için primlerinizi gününde yatırmaya dikkat ediniz. 4B borç durumu sorgulamanızı nasıl yapacağınızı biz size detaylı bir biçimde anlatacağız.

4B Borç Durumu Nasıl Sorgulanır?

4B borç durumu sorgulaması için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurunuz sonucunda 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Doğrulamadan sonra Edevlet şifresi kısmına tıklayınız. Son olarak T.C kimlik numaranızla birlikte şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Bağ-Kur borç durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

4B Borç Durumu Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4A/4B İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ GÖRME başlıklı makalemizde 4a iş göremezlik ödemesi görme, 4a/4b iş göremezlik ödemesi görme ve 4b iş göremezlik ödemesi görme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. hatice yazan diyor ki:

    bagkur borcum varmı

    1. Sümeyye Arslan diyor ki:

      Yanda verdiğimiz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Yorum Yaz


− 1 = bir