4A/4B/4C İLAÇ KULLANIM SÜRESİ SORGULAMA

4A/4B/4C İLAÇ KULLANIM SÜRESİ SORGULAMA

EDevlet sistemi yaşamımızın her alanında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan bir tanesi de sağlıkla ilgili olanlardır. Her vatandaş hayatı boyunca mutlaka ilaç kullanmak zorunda kalmıştır. Ancak bu ilaçları kullanabilmenin belli bir süresi vardır. Kullandığınız ilacın son kullanma tarihini bilmiyorsanız eğer E-Devlet sistemiyle öğrenebilirsiniz. 4A (SSK), 4B (Bağ-Kur), 4C (Emekli Sandığı) gibi kurumlara bağlı olan herkes 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama hizmetinden yararlanabilir. 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulamanızı nasıl yapacağınız aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulamanızı yapabilmeniz için E-Devlet şifresinin olması gerekir. Bu şifreye sahip değilseniz bir PTT şubesine giderek başvuruda bulununuz. Başvurunuzun sonucunda 2 TL karşılığında edevlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra şu işlemleri uygulayınız;

  1. Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  2. İlk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız ve karşınıza gelen sayfada “E-Devlet Şifresi” bölümünü seçiniz.
  3. Son olarak T.C. kimlik numaranızı ve edevlet şifrenizi girip gönder butonuna tıklayınız.
  4. Tüm bu işlemlerden sonra 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4A EMEKLİ AYLIĞI KESİNTİLERİ başlıklı makalemizde 4a emekli aylığı kesintileri, e-devlet ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


üç − = 1