4A/4B İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ GÖRME

4A/4B İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ GÖRME

Çalışan bir kişinin mesleği nedeniyle bulaşan bir hastalıktan, bir iş kazasından veya başka sebeplerden dolayı çalışamamasına iş göremezlik denir. İş göremezlik nedeniyle kişiler iş göremezlik ödeneği alabilirler. İş göremez sağlık raporunuz, iş göremezlik talebiniz ve yaşadığınız olayın detaylarını Sosyal Güvenlik Kurumu’na göndererek başvuru da bulunabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu EDevlet sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işleminizi nasıl yapacağınızı biz size anlatacağız.

4A/4B İş Göremezlik Ödemesi Görme Nasıl Yapılır?

4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işleminiz için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. EDevlet şifresine sahip değilseniz en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurunuz sonucunda 2 TL ödemeniz karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işleminiz için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

  1. Yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet adresine tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına, daha sonra “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız.
  3. Yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızla birlikte EDevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  4. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işleminizi yapabilirsiniz.

4A/4B İş Göremezlik Ödemesi Görme İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4A/4B/4C MUAYENE KATILIM PAYI SORGULAMA başlıklı makalemizde 4a muayene katılım payı sorgulama, 4a/4b/4c muayene katılım payı sorgulama ve 4b muayene katılım payı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş + = 13