4A SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ

4A SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ

Tescil Kaydı Ne Demektir?

Tescil kaydı, herhangi bir şeyi kütüğe geçirme, resmi olarak kaydetme anlamına gelir. Taşınmaz bir şeyin üstünde ayni bir hakkın oluşması için tapu kütüğüne yaptırılması gereken kayıt olarak da bilinir.

4A/4B/4C için tescil kaydı vardır. Biz size bu yazımızda 4A sigortalı tescil kaydı tespitini anlatacağız. SSK sigortalı tescil kaydı tespiti için iki seçenek vardır. Bunlardan biri şifresiz diğeri EDevlet şifresiyle yapılandır.

Şifresiz 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti

  • Şifresiz 4A sigortalı tescil kaydı tespiti için size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız.
  • Uyruğunuzu seçtikten sonta T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçtikten sonra cilt numaranızı giriniz.
  • Doğum yılınızı da seçtikten sonra güvenlik kodunu girip sorgula butonuna tıklayınız.
  • Tüm bu işlemlerden sonra karşınıza gelen sayfada tescil kaydı tespiti kısmından 4A’yı seçerek 4A sigortalı tescil kaydı tespitinizi yapabilirsiniz.

Şifresiz 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresiyle 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti

  • 4A Sigortalı tescil kaydı tespiti için Edevlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulununuz. Başvurunuzun sonucunda size 2 TL karşılığında bir şifre verilecektir.
  • Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Kimlik doğrulamasından sonra E-Devlet şifresi kısmına tıklayınız. Yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızla birlikte edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra 4A sigortalı tescil kaydı tespitinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4A EMEKLİLİK KAYDI başlıklı makalemizde 4a emeklilik kaydı, 4a emeklilik kaydı sorgulama ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− 4 = üç