4A MÜSTAHAKLIK BİLGİSİ

4A MÜSTAHAKLIK BİLGİSİ

Sigortalı olarak çalışmaya başlayan kişilerin bir kısmı maaşlarından bir kısmı da işveren tarafından SGK’ya sigorta primi yatırırlar. Sigorta priminin yatırılmasıyla birlikte kişi sağlık güvencesinden ve diğer sosyal olanaklardan yararlanmaya başlayabilir. Ayrıca kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler de bu durumdan yararlanabilirler. Kişiler hem bakmakla yükümlü oldukları hem de kendileri için 4A müstahaklık bilgisi sorgulamasını yapmalıdır. 4A müstahaklık bilgisi sorgulama sayesinde sağlık güvencesinden ve sosyal olanaklardan yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

4A Müstahaklık Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK müstahaklık bilgisini Edevlet üzerinden yapabilirsiniz. Ancak 4A müstahaklık bilgisi için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek başvuruda bulununuz. Başvurunuzun sonucunda 2 TL işlem ücreti ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

  1. Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına, diğer sayfada da “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız.
  3. Yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızla birlikte PTT’den aldığınız edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  4. Bu işlemleri tamamladıktan sonra 4A müstahaklık bilgisi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

4A Müstahaklık Bilgisi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4B ÖDEME DÖKÜMÜ başlıklı makalemizde 4b ödeme dökümü, bağ-kur ödeme dökümü ve bağkur ödeme dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− 2 = altı