4A EMEKLİLİK KAYDI

4A EMEKLİLİK KAYDI

İnsanlar belli bir yaştan sonra rahat bir hayat sürmek isterler ve bu hayat için çalışırlar. Ancak emekli olana kadar belli bir ücret karşılığında SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi kurumlara prim öderler. Bu primlerinin karşılığında emekli maaşı alırlar. Ne kadar yüksek ücretle prim yatırılırsa o kadar emekli maaşı alınır. Ancak emekli olmadan önce bazı işlemlerden geçilmek zorundadır. Emeklilik kaydınızın kesin olarak yapılıp yapılmadığını sorgulamanız için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. Biz size 4A emeklilik kaydı sorgulamayı anlatacağız.

4A Emeklilik Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

4A emeklilik kaydı sorgulamayı yapabilmeniz için edevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer bir şifreniz yoksa nüfus cüzdanınızla birlikte bir PTT şubesine giderek başvuru yapınız. Başvurunuz dahilinde 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

  • Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız.
  • Öncelikle kimliğinizi doğrulayınız ve yönlendirildiğiniz sayfada “E-Devlet Şifresi” kısmını seçiniz.
  • Daha sonra T.C. kimlik numaranız ile E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Bu işlemleri doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra gönder butonuna tıklayınız ve 4A emeklilik kaydı sorgulama işleminizi tamamlayınız.

4A Emeklilik Kaydı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4A/4B/4C İLAÇ KULLANIM SÜRESİ SORGULAMA başlıklı makalemizde 4a ilaç kullanım süresi sorgulama, 4a/4b/4c ilaç kullanım süresi sorgulama ve 4b ilaç kullanım süresi sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


9 − beş =