4A EMEKLİ AYLIĞI KESİNTİLERİ

4A EMEKLİ AYLIĞI KESİNTİLERİ

Emekli olduğunuzda alacağınız maaş için SSK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı gibi kurumlara bağlı olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bu kurumlara belirli bir prim yatırmalısınız. Ne kadar yüksek ücretle prim yatırırsanız o kadar yüksek maaş alırsınız. Ancak belli nedenlerden ötürü emekli aylığınız kesintiye uğrayabilir. Emekli maaşınızın neden ve ne kadar ücretle kesildiğini öğrenmek için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. Biz size bu yazımızda 4A emekli aylığı kesintilerinizi nasıl sorgulayacağınızı anlatacağız.

4A Emekli Aylığı Kesintileri Nasıl Sorgulanır?

4A emekli aylığı kesintilerinizi sorgulamanız için edevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuruda bulununuz. Başvurunuzun sonucunda size 2 TL karşılığında bir şifre verilecektir. Şifrenizi aldıktan sonra 4A emekli aylığı kesintilerinizi sorgulamanız için aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

  1. Öncelikle size verdiğimiz İnternet adresine tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfadan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayıp “E-Devlet Şifresi” kısmınız seçiniz.
  3. Son olarak T.C. kimlik numaranız ve PTT’den aldığınız şifrenizi girip gönder butonuna tıklayınız.
  4. Tüm bu işlemlerden sonra 4A emekli aylığı kesintilerinizi sorgulayabilirsiniz.

4A Emekli Aylığı Kesintileri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4C EMEKLİ AYLIĞI KESİNTİLERİ başlıklı makalemizde 4c emekli aylığı kesintileri, e-devlet ve e-devlet şifresiyle 4c emekli aylığı kesintileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


7 − = iki