4A ALMANYA/BULGARİSTAN EMEKLİ ÖDEMELERİ

4A ALMANYA/BULGARİSTAN EMEKLİ ÖDEMELERİ

Her insan emekli olduğunda rahat bir yaşam geçirmek için belli bir yaşa kadar çalışır ve bu çalışmanın karşılığını almak ister. Yurt dışında çalışan vatandaşlar için de bu durum aynen geçerlidir. Almanya ve Bulgaristan’dan emekli olan vatandaşlar emekli ödemelerini nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız eğer lütfen yazımızı inceleyiniz.

4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri Nasıl Sorgulanır?

4A Almanya/Bulgaristan emekli ödemelerinizi nasıl yapacağınızı öğrenmek artık çok kolay. Edevlet sayesinde bir çok işleminizi yapabildiğiniz gibi 4A Almanya/Bulgaristan emekli ödemelerinizi de rahatlıkla yapabilmektesiniz. Ancak bunun için bir E-Devlet şifresine sahip olmalısınız. Edevlet şifresi için size en yakın bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuruda bulununuz. Başvurunuzun sonunda size 2 TL karşılığında bir şifre verilecektir. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapınız.

  • Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız.
  • İlk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıklayınız ve yönlendirildiğiniz sayfadan “E-Devlet Şifresi” kısmını seçiniz.
  • Karşınıza gelen sayfada T.C. kimlik numaranız ile edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  • Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra 4A Almanya/Bulgaristan emekli ödemelerinizi nasıl yapacağınızı sorgulayabilirsiniz.

4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4C EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ başlıklı makalemizde 4c, 4c emekli aylık bilgisi ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


iki + 8 =